Ливърпул спечели с 2:0 гостуването си на Шефилд Юнайтед и пое глътка въздух след неготивните резултати в последно време. Головете за тима на Юрген Клоп реализираха Къртис Джоунс и Роберто Фирмино през второто полувреме. С тази победа "червените" събраха 43 точки, но продължават да са на шесто място. Все пак те прекъснаха серията от четири поредни загуби във Висшата лига. Положението на Шефилд изглежда все по-безнадеждно. Тимът е последен с 11 точки - на 15 от спасителната зона.

Гостите от Ливърпул започнаха много активно двубоя. Роберто Фирмино се озова сам срещу вратаря Рамсдейл в началото на двубоя, но стражът спаси удара му. Малко след това Мохамед Салах също изпусна добро положение. Вратарят на домакините от Шефилд продължи да прави чудеса от храброст и сякаш бе заключил вратата си. Тимът на Юрген Клоп така и не успя да порази целта през първата част.

Ливърпул най-после успя да вкара гол. Това се случи в 48-ата минута. Тогава Тренд-Александър Арнолд центрира по десния фланг. Мохамед Салах не успя да отправи удар, но топката се озова в Къртис Джоунс, който от точката на дузпата успя да вкара топката в мрежата на Адам Рамсдейл.

"Червените" успокоиха нещата в 65-ата минута. Тогава Робето Фирмино направи двойни подавания с Къртис Джоунс и Садио Мане. После бразилецът реши да отправи удар, който рикошира в защитник на Шефилд и заблуди вратаря и влетя в мрежата за 2:0. В 79-ата минута Ливърпул можеше да направи успеха си класически, но Мохамед Салах не успя да реализира уникално положение на празна врата.