Ливърпул спечели трудно гостуването си на Саутхемптън с 2:1 във втория кръг от Висшата лига. "Мърсисайдци" бяха доста уморени след 120-минутката битка с Челси за Суперкупата на Европа в сряда и не бяха на обичайното си високо ниво.
Първото полувреме "светците" играха много силно, но тимът изпусна доста изгодни положения. Ливърпул обаче показа характер и ефективност и от нищото Садио Мане откри резултата за тима в продължението на частта.

Второто полувреме Ливърпул успя да реализира и втори гол. Мане открадна топката от защитник на "светците" и пусна към бразилеца, който разпечата Гън за 2:0.

Саутхемптън се върна в срещата 7 минути преди края. Вратарят Адриан направи безобразна грешка. Той изрита топката в крака на Дани Ингс и от рикошета бившият играч на Ливърпул се записа сред голмайсторите.
Ливърпул постига втори пореден успех и излиза на върха в класирането преди мача на Ман Сити с Тотнъм. Саутхемптън допуска втора загуба.
Ето и останалите резултати на мачовете от Висшата лига, които се играха по същото време:
Астън Вила - Борнемут 1:2
Брайтън - Уест Хем 1:1
Евертън - Уотфорд 1:0
Норич - Нюкасъл 3:1