Ливърпул сложи тройка на Кристъл Палас, Мане с уникален рекорд (ВИДЕО)

Веско Вълчев Веско Вълчев

Ливърпул победи Кристъл Палас с 3:0 в мач, в който логиката възтържествува и точките останаха на „Анфийлд“. Садио Мане пък постави уникален рекорд във Висшата лига, след като се разписа в 9 поредни мача срещу този противник. Мане откри головата сметка в мача с попадение в 43-ата минута. През втората част Салах и Кейта отбелязаха нови две попадения, с които затвориха мача и донесоха 13-та точка на своя тим и лидерска позиция в класирането.

Още в 3-ата минута обаче гостите от Палас можеха да отбележат гол. Уилфред Заха стреля с глава, но стражът на Ливърпул изби.

Първото положение за Ливърпул дойде в 16-ата минута, когато Джордан Фендерсън бе близо до първо попадение, но стреля лошо в ръцете на Гуаита, който изби в корнер.

Стражът на гостите направи чудесно спасяване в 38-ата минута, когато Тиаго Алкантара стреля с глава отблизо, но Гуаита го блокира. Топката обаче стигна до Диого Жота, който е изпрати в аут.

Все пак 2 минути преди почивката Садио Мане успя да се разпише, след като се добра до отскочила топка и я вкара в мрежата на гостите.

През второто полувреме нещата не се промениха. Ливърпул контролира играта и логично стигна до втори и после и трето попадение. В 69-ата минута Мохамед Салах стреля отблизо, но Гауита отново спаси.

В 72-ата минута гостите все пак създадоха добро положение. Одсон Едуард стреля към вратата на Алисон, но той се справи блестящо.

В 79-ата минута Мохамед Салах преодоля вратаря на гостите и изпрати топката покрай десния страничен стълб на вратата за 2:0.

При 10-тия си точен удар Ливърпул вкара и трети гол, като негов автор бе Наби Кейта в 89-ата минута.

Мартин Йодегор донесе втора поредна победа на Арсенал (ВИДЕО)

Саутхемптън спря победната серия на Ман Сити (ВИДЕО)