Ливърпул постигна важен домакински успех срещу Челси с 2:1 в дербито от 8-ия кръг на Висшата лига, играно на "Анфийлд". Мохамед Салах откри резултата от дузпа в 29-ата минута, но Николас Джаксън изравни в 48-ата. Само три минути след това Къртис Джоунс донесе трите точки на "червените".

В 6-ата минута се стигна до изключително спорна ситуация с участието на Тосин Адарабийо и Диого Жота. Защитникът на Челси бе последен в отбраната и извърши нарушение срещу португалеца, който щеше да се откъсне от него. Съдията Джон Брукс показа само жълт картон, въпреки че при сходна ситуация в мача Борнемут - Арсенал, Уилям Салиба бе изгонен.

20 минути по-късно Ливърпул получи дузпа за нарушение на Леви Колуил срещу Къртис Джоунс. Зад топката застана Мохамед Салах, който не остави шансове на Роберт Санчес, след като го изпрати в грешния ъгъл.

Embed from Getty Images

В 32-ата минута мърсисайдци отново пратиха топката в мрежата. След хубава атака Салах пусна към Коди Гакпо, който реализира от близко разстояние. Попадението правилно не бе признато заради засада.

Секунди след това Челси имаше отличен шанс да изравни. Мойсес Кайседо пусна хубаво подаване към Николас Джаксън. Ударът на сенегалеца срещна напречната греда.

В 37-ата минута “червените” отново застрашиха вратата на Санчес. Резервата Дарвин Нуньес, който замени Диого Жота, намери Гакпо по левия фланг. Нидерландецът продължи към Доминик Собослай, който обаче от отлична позиция прати опита си директно във вратаря на гостите.

Във втората минута на продължението на първото полувреме Ливърпул получи втора дузпа за нарушение срещу Къртис Джоунс от страна на Санчес. Такова обаче нямаше и Брукс правилно промени решението си.

Три минути след началото на втората част Челси изравни. Кайседо изведе Николас Джаксън, който се отскубна от отбраната на мърсисайдци. Нападателят напредна, запази хладнокръвие и не остави шансове на Каомин Келехър.

Ливърпул отговори веднага и върна аванса си в 51-ата минута. Салах отново бе с ключова роля за попадението, като центрира с външен фалц в наказателното поле. Подаването му намери Къртис Джоунс, който овладя и след това технично преодоля Санчес.

Девет минути по-късно Ливърпул можеше да вкара трети гол. Отново Салах влезе в ролята на асистент. Той намери Гакпо, чийто удар обаче бе неточен.

В 62-ата минута “сините” от Лондон организираха хубава атака, която бе завършена от Нони Мадуеке. Изстрелът на крилото бе прекалено лек и Келехър улови.

18 минути след това резервата Луис Диас стреля от границата на пеналтерията. Опитът на колумбиеца бе точен, но не затрудни Санчес.

До края на срещата Ливърпул не допусна опасни положения пред вратата на Келехър и се поздрави с успеха.

Мърсисайдци вече са с 21 точки и изпревариха с една Манчестър Сити, докато Челси е 6-и с 14 точки. И двата отбора имат ангажименти в Европа през седмицата, като Ливърпул ще гостува на РБ Лайпциг в Шампионската лига, докато "сините" от Лондон ще играят с Панатинайкос в Лигата на конференциите.