Льоклер донесе първи успех на Ферари на Монца от 2010 г. насам

Шарл Льоклер спечели Гран при на Италия. Пилотът на Ферари тръгна от първа позиция и не изпусна водачеството си до самия край на надпреварата. Победата е втора поредна за талантливия монегаск. На втора позиция завърши пилотът на Мерцедес Валтери Ботас, а трети се нареди Люис Хамилтън.

Льоклер завърши на 0,835 секунди пред Ботас и на 35,199 секунди пред Люис Хамилтън. Съотборникът на родения в Монако състезател Себастиан Фетел пък финишира 13-ти, след като още в началото на състезанието допусна сериозна грешка, която му коства наказание от 10 секунди.

Победата за Ферари бе първа на пистата Монца от 2010 година насам.