Локомотив Пловдив спечели с категоричното 5:2 срещу Арда. Мачът от петия кръг на efbet лига се игра на ст. "Лаута", въпреки че кърджалийци бяха домакини. Докато стадионът на Арда бъде готов, тимът ще приема съперници си на стадиона на "смърфовете".
Локо реши нещата в мача още през първата част. Тогава Густаво Оливейра (11), Бирсент Карагарен (14) и Ален Ожболт (44) направиха резултата класически и отчаяха Арда.

През втората част нещата за кърджалийци се влошиха след като Един Бахтич добави нов гол в актива на Локо в 51-ата минута. Арда все пак показа зъби и върна две попадения. Веско Марчев реализира в 54-ата минута, а Томашевич си отбеляза автогол в 72-ата минута. Все пак сърбинът се реабилитира за греешката си и оформи крайното 5:2. Локо Пловдив събра 10 точки, а Арда остава с 8.