Локо Пловдив надви Септември Симитли в първата си контрола

Локомотив победи Септември (Симитли) с 3:1 в първата си проверка. Головете отбелязаха Лукас Салинас (20), Александър Иванов (45) и Бирсент Карагарен (88). Димитър Митев (54) бе точен за Септември през второто полувреме. В самия край на двубоя Димитър Илиев пропусна дузпа.

В 20-ата минута на приятелския мач Локомотив вкара гол дело на Лукас Салинас. Халфът пое с гръб към вратата, след което се обърна рязко и видя, че вратарят на Септември е излязъл леко напред. Салинас стреля технично и прехвърли Любомир Георгиев.

"Смърфовете" вкараха второ попадение точно преди почивката. Александър Иванов получи подаване в наказателното поле и с левия си крак прати топката в мрежата.

В 54-ата минута Димитър Митев намали изоставането на тима от Симитли. Той изпревари защитниците на Локо след центриране от ъглов удар и с глава прати топката във вратата на Кристиан Томов.

В 86-ата минута Димитър Илиев пропусна дузпа за Локомотив. Той заложи на различно изпълнение. Вместо да стреля по земя, както прави по принцип, лидерът заложи на силата и стреля над горната греда.

Две минути по-късно Бирсент Карагарен получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници и с техничен удар преодоля Ганев.

Локо Пд: Илко Пиргов, Видол Селменски, Емил Янчев, Николай Николов, Мартин Паскалев, Иван Арамазов, Александър Колев, Лукас Салинас, Георги Мавродиев, Алкесандър Иванов, Конър Руан.

Септември: Любомир Георгиев, Кирил Мотавджийски, Слави Косов, Виктор Марковски, Крум Николов, Иван Петров, Христо Младенов, Николай Замфиров, Васил Божинов, Анатоли Лулейски, Уилсън Барбоса.