Локо София и Литекс с победи във Втора лига

Милен Костов Милен Костов

Локомотив София победи Кариана Ерден с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Точни за победителите бяха Цветомир Вачев и Светослав Диков.

След половин час игра “железничарите” поведоха. Илиян Стефанов проби и асистира на Вачев. Само пет минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Този път Диков бе точен, след като овладя отбита от гредата топка и я изпрати в мрежата. Най-чистото положение за гостите дойде в последната минута от срещата, когато нацелиха греда.

Локомотив София заема третата позиция във временното класиране с актив от 28 пункта. Кариана е девети с 19 точки.

В другия мач от неделната програма във Втора лига Литекс взе още по-убедителна победа над Спартак Варна с 4:0. Гостите тотално надиграха варненци и заслужено се поздравиха с трите точки. Литекс поведе чак в края на първата част. Илиян Капитанов даде преднина на “оранжевите” след удар с десния крак. В 71-та минута Тонислав Йорданов удвои преднината на гостите след гол от дузпа. В края на срещата домакините загубиха стимул и допуснаха нови две попадения. В последната минута от редовното време Иван Митрев попадна сред голмайсторите, а в добавеното време Йорданов вкара второто си попадение в срещата.

Литекс е пети с актив от 24 точки, докато Спартак Варна се намира в зоната на изпадащите, на 15-о място с 9 пункта.