Арсенал си върна първото място във Висшата лига, след като спечели дербито с Челси с 1:0 в двубой от 15-ия кръг на английското първенство. По този начин доминацията на „артилеристите“ в лондонските дербита от началото на сезона продължава, като хората на Микел Артета имат 5 победи от 5 мача срещу тимове от английската столица.

Единственото попадение за Арсенал вкара Габриел Магаляеш, като по този начин тимът събра 34 точки и изпревари Манчестър Сити на върха, докато челси остава на 7-о място с 21 точки в актива си.

На „Стамфорд Бридж“ гостите започнаха по-добре мача, като в 11-ата минута Бен Уайт получи брилянтен пас в наказателното поле, но от чиста позиция не уцели вратата.

Битката между Челси и Арсенал продължи, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе преимущество.

В началото на второто полувреме „артилеристите“ успяха да осъществят сериозен натиск, като в 62-ата минута Габриел Жезус стигна до една топка в наказателното поле и стреля много опасно, но Едуар Менди направи брилянтно спасяване, изчиствайки топката в ъглов удар.

С центрирането се нагърби Букайо Сака, който центрира много остро топката, насочвайки я директно към вратата. В наказателното поле вратарят и защитниците на „сините“ бяха дезориентирани и позволлиха на топката да мине покрай тях, а на далечната греда Габриел простоя я прати в опразнената врата.

След това попадение Челси вдигна оборотите и пренесе играта в половината на тима на Микел Артета.

В 80-ата минута Магаляеш влезе в съприкосновение с Армандо Броя в наказателното поле и се наложи реферът Майкъл Оливър да прегледа ситуацията с ВАР за потенциална дузпа. След намесата на системата обаче, съдията прецени, че контактът не е достатъчен да се отсъди дузпа.

В края на мача се стигна до свада между Гранит Джака и Трево Чалоба, но страстите бързо бяха уталожени от съдията. До края на срещата не се стигна до повече голови положения и така хората на Микел Артета ликуваха на „Стамфорд Бридж“.

Загуби ли Арсенал шансове за титлата в Англия?