Милан постигна успех с 1:0 в гостуването си на Каляри от 18-ия кръг на Серия А и по този начин започна 2026-а година с успех
Единственият гол в мача реализира Рафаел Леао, като по този начин “росонерите” постигнаха любимия на своя треньор Масимилано Алегри резултат и събраха 38 точки, с които излязоха на първо място в класирането. Каляри пък остава с 18 точки на 14-ата позиция.
На стадион “Унипол Домус” в Сардиния домакините можеха да поведат още във 2-ата минута, но удар на Марко Палестра мина покрай вратата.
Милан нанесе своя удар в 50-ата минута, когато Юсуф Фофана пусна пас в коридор към Адриен Рабио, извеждайки го на дясното крило. Французинът центрира по земя, като намери Рафаел Леао фронтално срещу вратата и португалският нападател не сгреши, преодолявайки Елиа Каприле.
Малко след изтичането на час игра гостите от Милано имаха претенции за дузпа за фал срещу Рубен Лофтъс-Чийк, но съдията подмина исканията им.
В 87-ата минута топката стигна до Кристиан Пулишич, но той пропусна да реши всичко след добра намеса на Каприле.
Три минути след това стражът на Каляри спаси и шут на Лука Модрич от пряк свободен удар, но въпреки това, Милан постигна успех и така си тръгна с трите точки.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS





