Лудогорец II удари Янтра, Антон Недялков се завърна в игра

Вторият отбор на Лудогорец победи Янтра Габрово с 2:1 в двубойот 29-ия кръг на Втора Лига.

Капитанът на първия тим на "орлите" Антон Недялков се завърна в игра, като записа минути за втория тим на разградчани в срещата с Янтра.

Сблъсъкът предложи динамични и оспорвани две полувремена с множество единоборства.

Още в 11-тата минута топката премина опасно близо до горната греда на Лудогорец II, но мрежата на Дамян Христов остана суха.

Шест минути по-късно Йоан Йорданов бе напът да открие резултата в полза на "зелените", но ударът му бе спасен от стража на Янтра Борис Груев. Головата ситуация бе последвана от преса от страна на гостите.

В 25-тата минута Хюсеин Кельовлуев застраши вратаря на Янтра, който трябваше да се намеси, за да опази вратата си от гор. До края на първото полувреме Кельовлуев още няколко пъти се размина със заветното попадение, пропуск добави и Владислав Найденов.

В последните секунди на първите 45 минути Янтра също не достигна до гол, след като топката премина над вратата на Лудогорец II.

След подновяването на играта последваха редица смени и в двата състава.

Резултатът бе открит в 51-вата минута, като точен за разградчани бе Хюсеин Кельовлуев. Само 6 минути по-късно дубълът на Лудогорец удвои преднината си благодарение на Владислав Найденов.

В 84-тата минута гостите намалиха изоставането си в резултата с гол на централния бранител Константин Иванов. В добавеното време габровци бяха близо до изравняване, но топката отново премина над вратата на "орлите".