Лудогорец се класира за основната схема на Лига Европа, след като спечели с 2:1 и реванша в плейофа срещу Петрокуб на стадион „Зимбру“ в Кишинев. Българският шампион направи обрат в развоя на двубоя с голове през второто полувреме дело на Спас Делев и Рик Джонатан. Молдвоците поведоха в резултата с гол на Владимир Амброс през първото полувреме. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като в 57-ата минута защитникът Мудрак бе изгонен за бързи два жълти картона, които получи в рамките на няколко секунди.

Лудогорец разви добра атака в 5-ата минута. Кайо Видал получи добър пас и навлезе в наказателното поле на домакините, след което стреля, но неточно в аут.

Пет минути по-късно Руан Круз отправи много опасен удар, но Силвиу Смаленеа плонжира и изби в корнер.

Пред Кайо Видал се откри добра възможност в 12-ата минута, но бразилецът стреля неточно в аут. Две минути по-късно Видал отправи нов удар, но Смаленеа внимаваше и спаси.

Дан Пушкаш имаше малко повече пространство пред себе си в 15-ата минута и шутира, но неточно встрани от вратата на Серджио Падт.

Сон пропусна изключително добра възможност да вкара в 21-ата минута. Испанският футболист открадна топката от Йон Борс, след което излезе сам срещу Силвиу Смаленеа, но вратарят на Петрокуб успя да се намеси и да спаси удара му.

Петрокуб поведе с 1:0 в 28-ата минута. Михаил Лупан подаде много добър пас към Владимир Амброс, който бе изпуснат в наказателното поле на Лудогорец и прати топката във вратата на Серджио Падт, въпреки опитите на играчите на българския шампион да изчистят топката от голлинията.

Петрокуб пропусна много добра възможност да вкара втори гол в 39-ата минута. След центриране в наказателното поле на Лудогорец, Михаил Платика бе изпусна и стреля с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт.

Три минути по-късно Руан Круз отправи опасен удар от средна дистанция, но Смаленеа внимаваше и спаси.

В 47-ата минута Рик Джонатан имаше добра възможност, но ударът му бе отразен от Смаленеа.

Пет минути по-късно Владимир Амброс получи дълъг пас зад гърба на отбраната на Лудогорец. Той стреля от малък ъгъл, но Падт се намеси и спаси.

Петрокуб организира опасна контраатака в 56-ата минута. Топката стигна до Пушкаш, който стреля опасно, но Падт се намеси и боксира.

Петрокуб остана с човек по-малко в 57-ата минута, след като Мудрак бе изгонен набързо за два жълти картона. Той първо получи жълт картон за нарушението, което извърши срещу Рик Джонатан. След това Мудрак изръкопляска на съдията и за това свое действие бе изгонен за втори жълт картон от рефера Саша Стегеман.

Пред Агибу Камара се откри добра възможност в 69-ата минута, но след удара му топката рикошира във футболист на Петрокуб и излезе в корнер.

Лудогорец успя да изравни резултата в 75-ата минута. Йон Борс допусна много груба грешка и подари топката на Спас Делев, който бе изведен сам срещу Смаленеа и не сбърка да вкара за 1:1.

Лудогорец бе много близо до това да осъществи пълен обрат в мача в 85-ата минута. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле на домакините, топката бе избита, но попадна точно на крака на Спас Делев, който стреля без подготовка от въздуха, а след това кълбото срещна напречната греда на вратата на Смаленеа.

Лудогорец осъществи пълен обрат в третата минута на добавеното време на срещата. Рик Джонатан вкара много красив гол. Бразилецът с удар от средно разстояние прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Смаленеа.

Петрокуб - Лудогорец 1:2 (0:4 в първата среща)

1:0 Владимир Амброс 28'

1:1 Спас Делев 75'

1:2 Рик Джонатан 90+3'

Петрокуб: 1. Силвиу Смаленеа – 90. Йон Джордан, 4. Мудрак, 66. Йон Борс – 11. Серджиу Платика, 19. Михаил Платика, 39. Теодор Лунгу, 30. Василе Джордан, 37. Дан Пушкаш – 23. Михаил Лупан, 9. Владимир Амброс

Резерви: 31. Виктор Додон, 32. Думитру Ковал – 5. Жилберт Джангма Нар, 6. Бубакар Диало, 8. Думитру Демиан, 10. Константин Санду, 22. Марин Корунту, 71. Думитру Бивол, 94. Корнелиу Котогой

Треньор: Андрей Мартин

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 30. Педро Нареси (82' - 8. Тодор Неделев), 6. Якуб Пьотровски (76' - 82. Иван Йорданов), 20. Агибу Камара (76' - 23. Дерой Дуарте) – 11. Кайо Видал (68' - 90. Спас Делев), 12. Руан Круз (68' - 9. Квадво Дуа), 7. Рик Джонатан

Резерви: 39. Хендрик Бонман, 67. Дамян Христов, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 19. Георги Русев, 24. Оливие Вердон