Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Луис Енрике, говори след победата срещу Арсенал с 1:0 на „Емирейтс“ в първи полуфинален мач от Шампионска лига. Единственият гол бе дело на Усман Дембеле, а реваншът в Париж е идната сряда, 7 май.

ПСЖ дръпна леко на Арсенал преди реванша

„Емоциите са на такова ниво, че е трудно да анализирам. Беше трудно за игра заради невероятната атмосфера. Показахме какъв отбор сме. Щастлив съм, страдахме в отделни моменти от мача. Можехме да вкараме втори гол, но има и реванш, който ще е изключително важен“, започна Енрике.

Минимално, но достатъчно? ПСЖ с голяма крачка към финала в Шампионска лига

„Работата на вратаря е това, играят, за да спасяват. В полуфиналите имаш нужда всички играчи да се представят на най-високо ниво. И двамата вратари бяха страхотни. Не мисля, че в такъв момент опитът е важен, усещаш енергията на терена“, добави испанският специалист.

„Трябва да се подготвиш за всеки малък детайл, за следващия мач, но знаем, че ще страдаме, когато не се представяме по най-добрия начин. На нашия стадион с нашите фенове можем да стигнем до финала. Това е нашата цел“, завърши Луис Енрике.

Витиня: Страхотна вечер за ПСЖ, адаптирахме се добре към играта на Арсенал

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS