Шампионът на Испания Атлетико Мадрид ще има тежък тест тази неделя срещу Реал Сосиедад, който пристига на „Уанда Метрополитано“ като лидер в Ла Лига. Баските са в серия от 8 поредни мача без поражение и винаги са причинявали главоболие за „лос рохибланкос“.

Голяма част от надеждите в този мач за домакините са свързани с представянето на Луис Суарес. Той е голмайстор на тима дотук през сезона, като има на сметката си 5 гола.  Освен това Реал Сосиедад е една от любимите жертви на уругваеца . В три от последните гостувания в Сан Себастиан той неизменно се е разписвал във вратата на Реал Сосиедад, като в тези мачове има общо 4 гола. Единственият случай, когато той е пропускал да вкара на баските, бе през миналата година.

Освен в гостувания, Суарес има голове срещу този съперник и когато неговият тим е бил домакин. Той има два гола срещу тима на Иманол Алгуасил с екипа на Барселона на „Камп Ноу“. Така в общо 14 мача срещу баските, уругвайският нападател има общо 6 гола. Въпреки това, повечето специалисти на Иберийския полуостров смятат, че той няма да започне като титуляр в неделя, 24 октомври, на „Уанда Метрополитано“, защото Диего Симеоне ще предпочете Жоао Феликс и Антоан Гризман да поведат атаката на „дюшекчиите“.

Луис Суарес иска нов договор с Атлетико

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS