Левият краен бранител на Англия Люк Шоу изравни 24-годишен рекорд, като се превърна в едва вторият футболист, който започва за пръв път като титуляр в мач на Европейско първенство във финала.

Люк Шоу се лекуваше от контузия и пропусна всички двубои на Англия в груповата фаза и осминафиналната среща със Словакия. Футболистът на  Манчестър Юнайтед влезе за пръв път в игра  в мача с Швейцария, в който записа 43 игрови минути, а срещу Нидерландия влезе на старта на второто полувреме.

Така Люк Шоу изравни постижението на Марко Делвекио, който влиза за пръв път като титуляр по време на финала на Евро 2000 за Италия. Тогава „адзурите“ губят от Франция с 1:2 след продължения.

Освен това Люк Шоу е единственият футболист сред стартовите 11 на Гарет Саутгейт, който е отбелязвал гол във финал на голям международен турнир.

Плеяда от звезди на финала между Испания и Англия (СНИМКИ)