Интер спря серията си от пет поредни мача без победа в Серия А, налагайки се над Емполи с 3:0 като гост в среща от 31-ия кръг на Калчото. В герой за „нерадзурите“ се превърна Ромелу Лукаку, който две попадения. Лаутаро Мартинес добави трети гол.

С успеха Интер изпреварва Милан и се изкачва на петото място с 54 точки, с една повече от градския си съперник, който е и с мач по-малко. Емполи продължава борбата за оцеляване, намирайки се на 15-о място с 32 точки, на шест над зоната на изпадащите.

Първото полувреме премина спокойно без да има кой знае какви положения, въпреки преимуществото на гостите. Интер логично поведе в 48-ата минута, когато Марсело Брозович пусна пас към Ромелу Лукаку, а той от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл за 0:1.

В 69-ата минута Интер бе близо до второ попадение. Стефан де Врай достигна до центриране от крилото и засече топката с глава, но ударът му разтресе напречната греда.

Седем минути след това гостите все пак реализираха второ попадение, което отново бе дело на Лукаку. Белгиецът получи топката от Хакан Чалханоглу, напредна през центъра, стигна до наказателното поле и със сходен на първия удар не остави шансове на Самуеле Перисан.

В 88-ата минута Лаутаро Мартинес оформи крайното 3:0 в полза на Интер. Ромелу Лукаку намери аржентинеца и с хубав удар по земя прати топката в мрежата.