Мечтата на Лутън Таун за класиране във Висшата лига продължава, след като „шапкарите“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Съндърланд от полуфиналния плейоф в Чемпиъншип. Така с общ резултат 3:2 Лутън елиминира „черните котки“ и се класира за финала в плейофите, който ще се играе на „Уембли“ и е известен като „най-скъпия мач в света“, тъй като триумф в него осигурява място на победителя във Висшата лига.

За това място Лутън ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Мидълзбро – Ковънтри. Успехът за „шапкарите“ в реванша срещу „черните котки“ дойде след попадения на Гейбриел Ошо и Том Локиър.

На китния стадион „Кениуорт Роуд“ домакините поведоха още в 10-ата минута, когато Гейбриел Ошо получи топката точно пред вратата и от близко разстояние просто чукна топката в мрежата.

В 22-ата минута удар на Карлтън Морис бе блокиран, а 9 минути по-късно отново той се озова в наказателното поле, но ударът му с глава бе спасен от Антъни Патерсън.

Две минути преди края на редовното време на първата част Лутън отново вкара. Алфи Даути центрира много добре към Том Локиър, който надскочи защитник на Съндърланд и с глава прати топката в мрежата.

След почивката домакините продължиха да притискат своя съперник, но удари на Елайджа Адебайо, Джордан Кларк и Коди Драме не завършиха с гол.

Въпреки това, при последния съдийски сигнал, възпитаниците на Роб Едуардс ликуваха, осигурявайки си място на финала на плейофите, който ще се играе на „Уембли“.

Почетино има план: Лукаку остава в Интер, а Лаутаро Мартинес да дойде на ''Стамфорд Бридж''