Отборът на Маями Хийт записа десетата си поредна загуба, след като отстъпи като домакин на Хюстън с 98:102.
Победата за „ракетите“ беше девета поредна, което ги затвърди на втора позиция в Западната конференция с 46-25.
„Горещите“ в момента заемат 10-а позиция на Изток (29-41), с което за момента си гарантират място в плей-ин турнира на НБА, определящ и последните двама участници в плейофите.
Маями водеше на почивката с 59:51, но в последните две четвърти успя да реализира едва 39 точки.
Губещата серия на тима идва след трейда, изпратил Джими Бътлър в Голдън Стейт за сметка на Андрю Уигинс. Именно той беше най-резултатен за тима от Флорида, нанизвайки 30 точки. С по 16 се отличиха Бам Адебайо и Келел Уейр.
Фред ван Флийт беше над всички за Хюстън с 37 точки, записвайки и 9 тройки.
Завърналият се след контузия Амен Томпсън добави 18 точки, 9 борби и 7 откраднати топки.
Маями ще има възможността да спре пропадането си в понеделник сутрин, когато среща Шарлот. Два дни по-късно на тима ще гостува именно Голдън Стейт с Джими Бътлър в състава си.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS