Венеция, където играе Петко Христов като преотстъпен от Специя, победи с 3:2 Перуджа у дома в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия Б.

По този начин „лагунарите“ са не седмо място във временното класиране и държат съдбата си в свои ръце. Те събраха 49 точки, на 2 пред деветия Пиза.

Венеция поведе с 3:0 с голове на Николас Пиерини, Андреа Карбони и Микаел Елертсон, а Грегорио Луперини и Тиаго Касасола върнаха Перуджа в мача, но това не бе достатъчно. Христов игра 90 минути и получи жълт картон.

Така отборът на Петко Христов държи съдбата си в свои ръце за това дали ще бъде част от плейофите за промоция в Серия А.

В последния кръг Венеция гостува на Парма, където играе Джанлуиджи Буфон, а останалите отбори, чиито резултати са важни са Пиза, Реджина, Асколи и Комо.