Майнц и Мьонхенгладбах си размениха по един гол и не се победиха (ВИДЕО)

Майнц и Борусия Мьонхенгладбах завършиха наравно 1:1 в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига. „Жребците“ поведоха с гола на Флориан Нойхаус в края на първата част, но домакините стигнаха до равенството чрез Силван Видмер. Швейцарецът отбеляза четвърт час преди изтичането на редовното време.

След ремито Борусия е девети в класирането с актив от 15 точки, докато Майнц заема петата позиция със 17.

В началните минути на срещата Майнц пропусна няколко много добри шанса да поведе в резултата. В 10-ата минута Джонатан Буркард засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата.

Пет минути по-късно Джа-Сун Лий скочи високо и стреля с глава. Този път защитник на гостите застана на пътя на топката и предотврати опасност за мрежата.

В средата на първата част Буркард шутира мощно покрай вратата на Мьонхенгладбах.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Нойхаус порази целта. Той се ориентира най-бързо в наказателното поле и на празна врата прати топката в мрежата за 1:0.

До почивката и двата отбора имаха шанс за гол, но резултатът се запази непроменен.

През втората част Майнц натисна, докато Борусия приемаше играта в собствената си половина и чакаше своя шанс на контраатака. След като домакините бяха много близо до гола на няколко пъти, в 76-ата минута най-сетне съумяха да възстановят равенството.

Силван Видмер си освободи пространство за изстрел и отправи такъв от границата на наказателното поле. Топката се отби от гредата и попадна в десния ъгъл на вратата 1:1.

До края нито един от двата тима не предприе излишни рискове и победител не беше излъчен.

След паузата за национални отбори Борусия Мьонхенгладбах посреща Гройтер Фюрт в следващия кръг в Бундеслигата, докато Майнц се изправя срещу Кьолн.