РБ Лайпциг спечели директната битка за място в топ 4, надвивайки Фрайбург с 1:0 като гост в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата. В герой за гостите се превърна Кевин Кампъл, който вкара единственото попадение в мача. С тези три точки, които „биковете“ спечелиха, те се изкачиха с две места нагоре в таблицата до третото място с 57 точки, докато Фрайбург се свлече до 5-ата позиция с точка по-малко.

Мачът започна с шанс за гостите, като в 5-ата минута удар на Тимо Вернер отскочи от левия страничен стълб.

В 17-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Ноа Вайсхаупт падна в наказателното поле, но съдията подмина тези претенции.

„Биковете“ нанесоха своя удар в 73-ата минута, когато една отскочила топка стигна до Кевин Кампъл, който с добре премерен удар прати топката в дясната част на мрежата, хвърляйки в екстаз феновете на гостите.

До края на мача хората на Кристиан Щрайх опитаха да върнат гола, но без успех и така изпаднаха от топ 4, въпреки, че Унион Берлин загуби визитата си на Аугсбург.