Малкият син на Лилиан Тюрам донесе успеха на Ница срещу Нант (ВИДЕО)

Ница победи с 2:1 Нант в откриващия мач от 21-вия кръг на Лига 1. За домакините се разписаха Каспер Долберт от дузпа и малкият син на Лилиан Тюрам – Кефрен, докато за „канарчетата“ точен беше Андрей Жирото.

През по-голямата част от мача Ница владееше топката повече от своя съперник и напълно заслужено стигна до минималния успех.

След равностойно начало в 21-вата минута Абдулай Сила игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди наказателен удар в полза на Ница. Зад топката застана Каспер Долберг, който прати вратаря в противоположния ъгъл и даде аванс на своя тим.

Отговорът на Нант дойде в края на първата част. Тогава Андрей Жирото успя да се разпише след хитро изпълнение на пряк свободен удар.

Много бързо обаче Ница си възвърна преднината в резултата. В 56-ата минута по-малкият син на легендата Лилиан Тюрам се разписа. 20-годишният Кефрен засече центриране в наказателното поле от Амин Гуири и с хубав завършващ удар направи резултата 2:1 в полза на домакините.

Няколко минути по-късно Анди Делор беше изведен зад защитата на Нант. Той се озова очи в очи с Албан Лафон, но не съумя да го преодолее.

Натискът на домакините продължи и в следващите минути до края. В 69-ата минута опасен удар на Людовик Блас профуча покрай целта.

Две минути по-късно Осман Букари се строполи в наказателното поле, но съдията не уважи претенциите на Ница за нов 11-метров наказателен удар.

Опитите на Нант да стигне поне до равенството се оказаха неуспешни и така Ница се поздрави с крайния успех.

С победата Ница е втори в класирането с 39 точки, на 8 зад лидера ПСЖ, който е и с мач по-малко. „Канарчетата“ пък остават 9-и с 29 пункта.