Ман Сити громи на старта, ВАР влезе в сила

Манчестър Сити започна успешно защитата на титлата във Висшата лига. „Гражданите“ се наложиха категорично като гости над тима на Уест Хем с 5:0 . Двубоят ще се запомни с намесите на ВАР и първият отменен гол от видео асистент арбитрите в историята на Висшата лига. Още в 7-мата минута ВАР беше използван, когато не бяха уважени претенциите на домакините Уест Хем за дузпа.

Шампионите постепенно налагаха своето темпо на игра и им трябваха 25 минути, за да поразят вратата, пазена от Лукаш Фабиански. Това стори бразилецът Габриел Жезус, след като засече отскочила топка в наказателното поле. Манчестър Сити диктува събитията на терена и през 51-та Рахим Стърлинг удвои преднината на „гражданите“.

Две минути по-късно топката отново се озова в мрежата на „чуковете“, но радостта на шампионите не трая дълго, защото ВАР се намеси и отмени попадението поради тънка засада на Сърлинг. Реализатор на отменения гол бе Жезус. Все пак Рахим успя да наниже второ попадение в мача. Това стана в 75 минута, след като той бе изведен сам срещу Фабиански и успя да го прехвърли. Отново имаше съмнения за засада, но този път ВАР не отмени попадението.

В 83-тата минута Иса Диоп извърши нарушение в наказателното поле и съдията Майк Дийни посочи бялата точка. Голмайсторът на Сити Серхио Агуеро се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Стражът на Уест Хем отрази изстрела, но ВАР се намеси за пореден път. Дузпата бе изпълнена отново, защото Лукаш Фабянски напусна голлинията преди отправения удар. При второто изпълнение Агуеро бе безпощаден и резултатът стана 4:0 в полза на „гражданите“. В добавеното време на мача Стърлинг оформи не само крайното 0:5, но и своя хеттрик.

Това е 15-та поредна победа на Манчестър Сити във Висшата лига.