Манчестър Сити продължава да държи съдбата на титлата в Англия в своите ръце, след като победи Нотингам Форест като гост с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите“ събраха 79 точки, като са на едва от лидера във временното класиране Арсенал, но са с мач по-малко от „топчиите“. Нотингам Форест остава 17-и в таблицата с 26 точки на сметката си. Успехът за тима на Пеп Гуардиола дойде след голове на Йошко Гвардиол и Ерлинг Холанд.

Манчестър Сити опита да притисне своя съперник в началото, но Нотингам Форест успя да притъпи атаките на „гражданите“.

Въпреки това, в 32-ата минута Ман Сити поведе в резултата. Кевин де Бройне центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Йошко Гвардиол се позиционира най-добре и с глава вкара гол в мрежата на Форест.

Домакините можеха да изравнят още в 38-ата минута, но удар на Крис Ууд бе спасен от Едерсон.

В добавеното време на първото полувреме Мурило стигна до една отбита топка и стреля, но уцели напречната греда.

Две минути след началото на второто полувреме домакините отново създадоха главоболия за защитата на „гражданите“, но удар на Ууд бе блокиран от защитник на гостите.

Тимът на Пеп Гуардиола подпечата успеха си с гол в 71-ата минута, когато Ерлинг Холанд получи добро подаване от Де Бройне и без колебание прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Матс Селс.

До края на мача хората на Пеп Гуардиола не срещнаха проблеми да задържат аванса си и да постигнат рутинна победа на „Сити Граунд“.

Тотнъм бе близо до чудото, но Арсенал триумфира в лудо дерби на Северен Лондон (ВИДЕО)