Ман Юнайтед изоставаше два пъти на ''Олд Трафорд'', но сътвори велик обрат над Вила (ВИДЕО)

Кристиян Иванов Кристиян Иванов

Манчестър Юнайтед трябваше на два пъти да изравнява резултата срещу Астън Вила, но в крайна сметка спечели драматично домакинството си от Карабао Къп с 4:2 и така се класира за 1/8-финалите на турнира. „Виланите“ на два пъти повеждаха в резултата, като първо точен бе Оли Уоткинс, а след това Диого Далот си вкара автогол. С попадения на Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд хората на Ерик Тен Хаг успяха на два пъти да изравнят, а автогол на Тайрън Мингс и попадение на Скот Мактомини донесоха страхотния успех на „червените дяволи“.

Двубоят на „Олд Трафорд“ започна по-силно за домакините, които вкараха в 18-ата минута чрез Бруно Фернандеш, но попадението не бе зачетено заради засада.

Първият редовен гол в мача падва три минути след началото на втората част, а негов автор стана Оли Уоткинс, който засече центриране на Джейкъб Рамзи.

Радостта на хората на Унай Емери продължи броени секунди, тъй като при ответната атака Бруно Фернандеш свърши страхотна работа и подаде към Антони Марсиал, който остави безпомощен Робин Олсен – 1:1.

Точно след изтичането на час игра Диого Далот опита да изчисти една топка след центриране от фланга, но вместо това насочи топката в собствената си мрежа, което изненада Мартин Дубравка, който не успя да реагира и топката влетя в мрежата му.

В 64-ата минута Маркъс Рашфорд бе близо до изравняване, но ударът му мина на сантиметри встрани от десния страничен стълб.

Три минути след това той поправи мерника си и озовавайки се на точното място в точното време направи добавка, който завърши с топка в мрежата на Олсен.

След този гол хората на Ерик Тен Хаг тръгнаха с всички сили напред, като в 76-ата минута прострелен пас намери Фернандеш, но осмицата на „червените дяволи“ видя как вратаря на Вила спаси удара му.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Алехандро Гарначо намери Бруно Фернандеш в наказателното поле. Португалецът стреля и след рикошет в Тайрън Мингс топката направи безсилен Робин Олсен – 3:2 и пълен обрат за „червените дяволи“.

Този гол не бе достатъчен за домакините и те продължиха да атакуват, като решиха изхода на мача в 91-ата минута. Тогава Гарначо центрира великолепно от лявото крило. В наказателното поле се бе включил Скот Мактомини, който надбяга защитниците на гостите и с десния крак засече топката в мрежата, оформяйки крайния резултат.

Лацио сломи Монца на Вальо Антов и излезе втори в Италия (ВИДЕО)

Червен картон закопа Бетис срещу Валенсия (ВИДЕО)