Манчестър Юнайтед надви Евертън с 2:0 в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига и по този начин постигна втора поредна победа в шампионата. Точни за „червените дяволи“ на „Олд Трафорд“ бяха Скот Мактоминей и Антони Марсиал. По този начин тимът на Ерик Тен Хаг събра 56 точки и взе едни гърди преднина пред Нюкасъл в битката за третото място във Висшата лига. „Карамелите“ пък остават на 16-о място с 27 точки, колкото имат следващите два тима в таблицата – Нотингам Форест и Борнемут.

„Червените дяволи“ емнаха Евертън от първата минута, като в 8-ата минута Джордан Пикфорд спаси удар на Маркъс Рашфорд.

Четири минути по-късно Антони получи топката в наказателното поле и стреля, но топката рикошира в левия страничен стълб.

Евертън опита късмета си в 19-ата минута, когато Дуайт Макнийл подаде страхотно към Елис Симс, който обаче прати топката покрай вратата.

В следващите десет минути Пикфорд спаси нови удари на Антони и Рашфорд, но в 36-ата минута защитата на „карамелите“ рухна.

Джейдън Санчо свърши перфектна работа, като центрира към Скот Мактоминей. Шотландецът продължи головата си серия, като прати топката в мрежата, вдигайки на крака хората по трибуните.

След почивката тимът на Ерик Тен Хаг свали оборотите, но в 67-ата минута Бруно Фернандеш имаше страхотен шанс, но ударът му бе спасен от стража на гостите.

Вторият гол в мача падна в 71-ата минута. Маркъс Рашфорд проби по левия фланг и нахлу към наказателното поле. Последва успореден пас към Антони Марсиал, който бе останал съвсем сам фронтално срещу вратата и вкара втория гол, с който „червените дяволи“ подпечатаха успеха си.

Антов бе титуляр за Монца, който пропусна да бие Удинезе заради дузпа в продължението