Манчестър Юнайтед се наложи като гост над Саутхемптън с 1:0 в откриващия мач на 4-я кръг във Висшата лига. Дебют в срещата направи новото 70-милионно попълнение на „червените дяволи“ Каземиро.

В 19-ата минута след центриране Бруно Фернандес отклони с глава за Антони Еланга, който шутира, но неговият удар е спасен от Гавин Базуну. След това топката отново попадна в краката на Фернандеш, чийто удар бе спасен. Накрая се стигна до Кристиан Ериксен, който от 5 метра шутира право в тялото на Армел Бела-Котчап.

Десет минути по-късно опасен удар на Че Адамс, след центриране на Мохамед Ельонуси, прелята малко над напречната греда.

В 31-ата минута след центриране от корнер Бела-Котчап пое и шутира много неточно от близко разстояние

В 38-ата минута Че Адамс беше оставен зад гърба на защитата, но стреля изключително слабо от малък ъгъл. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

Малко след началото на второто полувреме Скот Мактоминей стреля към вратата на Саутхемптън, но ударът му беше спасен от Базуну.

В 55-ата минута след остро подаване от фланга на Диого Далот, Бруно Фернандеш стреля с едно докосване от въздуха и отбеляза за 1:0.

Десет минути след попадението Джо Арибо стреля от близко разстояние, но рефлексът на Де Хеа спасява Манчестър Юнайтед.

Пет минути преди края на редовното време Бела-Котчап навлезе в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и стреля опасно, но ударът му мина покрай вратата.

Във четвъртата минута от добавеното време Секу Мара опита акробатично изпълнение със задна ножица но ударът срещна тялото на Далот.

Манчестър Юнайтед вече има 6 точки след първите четири кръга във Висшата лига, а Саутхемптън е с 4 точки.

Саутхемптън (4-2-3-1): Гавин Базуну, Кайл Уолкър-Питърс, Армел Бела-Котчап, Муса Дженепо (89’ Ромен Перо), Джеймс Уорд-Праус, Ромео Лавиа, Джо Арибо (89’ Лянко), Мохамед Ельонуси (63’ Стюърт Армстронг), Адам Армстронг (77’ Секу Мара), Че Адамс

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): Давид де Хеа, Тирел Маласия, Лисандро Мартинес, Рафаел Варан, Диого Далот, Кристиан Ериксен (90+2’ Фред), Скот Мактоминей, Джейдън Санчо (68’ Кристиано Роналдо), Бруно Фернандеш, Антони Еланга (80’ Каземиро), Маркъс Рашфорд