Манчестър Юнайтед победи като гост Пари Сен Жермен с 2:1 в първи мач от група H на Шампионската лига за сезона. "Червените дяволи" си тръгнаха с трите точки от стадион "Парк де Пренс", благодарение на попадения на Бруно Фернандеш, който реализира от дузпа в 23-тата и Маркъс Рашфорд с гол в 87-мата минута. Автогол на Антони Марсиал през втората част пък регистрира единствения гол на сметката на парижани.

Първата по-сериозна възможност бе за ПСЖ в 12-тата минута на двубоя. Курзава пое прехвърлящо центриране в наказателното поле и отправи удар в средата на вратата на Де Хеа, но испанският страж се справи подобаващо.

В 21-вата минута "червените дяволи" получиха дузпа, след като бе извършено нарушение срещу Марсиал. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който стреля, но Кейлор Навас отрази удара му. При въпросната ситуация обаче се намеси системата за видеоповторение VAR, която отчете нарушение на вратаря на ПСЖ и наказателният удар бе повторен. При втория си опит португалският халф не сбърка и вкара топката в мрежата на Навас за 1:0.

В 34-тата минута Килиан Мбапе изрази претенции за наказателен удар, след съприкосновение с противников състезател, но сигнал от Матео Лаос не последва и играта продължи.

В 39-тата минута Фернандеш реши да стреля изненадаващо от над 20 метра към далечния ъгъл на Навас, но стражът се справи с опасността и изби в корнер.

С началото на втората част, Пари Сен Жермен все по-осезаемо търсеше изравнителното попадение. Мбапе успя да се промъкне между няколко противникови футболисти и стреля към десния ъгъл, но Де Хеа разчете ситуацията и спаси, избивайки топката в ъглов удар.

В 55-тата минута изравнителният гол бе факт. Неймар центрира от корнер, а Антони Марсиал си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти топката от вратарското поле.

Секунди по-късно тимът на Томас Тухел бе на косъм от това да сътвори пълен обрат. Мбапе получи страхотен пас и шутира към вратата, но ключов шпагат на защитник спря устремът на топката по посока вратата на Де Хеа.

Антони Марсиал пропусна добра възможност да се реваншира на своя тим за грешката преди минути. Френският нападател отправи хубав удар с глава, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

Играта бързо се прехвърли в другото наказателно поле, където последваха нови претенции за дузпа от страна на играчите на ПСЖ, след като Мойс Кийн бе повален в наказателното поле.

Три минути преди края на редовното време, Маркъс Рашфорд се превърна в герой за "червените дяволи", след като донесе победния гол и трите точки за тима на Оле Гунар Солскяер. Английският национал бе изведен от Пол Погба, освободи си пространство и стреля от границата на наказателното поле, за да прониже вратата на Кейлор Навас.

В другия мач от група H Лайпциг победи тима на Истанбул Башакшехир с 2:0. Точен за германския тим на два пъти бе Анхелиньо, който се разписа в 16-тата и 20-тата минути.

Първият гол дойде след като Кевин Кампл центрира за испанския защитник, а за него остана само да насочи топката във вратата. За втория гол Анхелиньо нахлу в наказателното поле след като получи пас от Нкунку и отбеляза за крайното 2:0.