Шампионът на Англия Манчестър Сити победи у дома с 2:0 хърватския Динамо Загреб в среща от група C на Шампионската лига.

На „небесносините“ им бяха нужни повече от 60 минути игрово време преди да разшифроват защитната постройка на своите гости.

В 66-ата минута това успя да направи Рахим Стърлинг, който завърши прекрасна атака, изградена с бързи пасове, които матираха хърватската защита, за да поведе „гражданите“ напред в резултата.

Дълбоко в добавеното време точен бе и младият Фил Фолдън за крайното 2:0. 20-годишният сложи точки на спора, след като оползотвори бърза контра атака, изградена от домакините.

В следващия кръг на Шампионската лига Манчестър Сити посреща италианския Аталанта. Към този момент от груповата фаза манчестърският клуб е едноличен лидер в класирането на групата си с актив от 6 точки.