Манчестър Сити победи Борнемут с 2:1 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за домакините вкараха Давид Силва и Габриел Жезус. Дейвид Брукс пък бе точен за "черешките".

„Гражданите“ започнаха вихрено мача, като още в 6-ата минута откриха резултата на „Етихад“. Давид Силва вкара страхотен гол от пряк свободен удар, който даде преднина на момчетата на Пеп Гуардиола. Минути по-късно Фернандиньо стреля силно от около 25 метра, но топката мина встрани от вратата. С напредване на времето гостите започнаха да играят по-добре. В 22-рата минута Джошуа Кинг намери пространство да стреля в наказателното поле, но ударът му мина вдясно от вратата.

Десетина минути по-късно Джуниър Станислас изпълни много добре пряк свободен удар, но Едерсон успя да избие, след което стражът имаше голям късмет, тъй като топката рикошира последователно в гредата и в главата на бразилеца, но в крайна сметка излезе в корнер.

Малко след това Соланке получи на границата на малкото наказателно поле, след което се обърна добре и стреля, но в последния момент Отаменди се намеси блестящо и блокира удара на бившия играч на Ливърпул.

Към края на първото полувреме Силва записа и асистенция на сметката си, след като подаде на Габриел Жезус. В 39-ата минута бразилецът финтира няколко играчи на Борнемут и с диагонален удар покачи на 2:0.

В 60-ата минута Джошуа Кинг вкара за Борнемут, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради засада.

В 72-рата минута настана малък хаос. Реферът първо отсъди дузпа за Ман Сити, но след това отмени решението си след намесата на ВАР.

Две минути преди края на редовното време гостите се върнаха в мача. Калъм Уилсън подаде на Дейвид Брукс, който не сгреши на празна врата за 2:1.