Манчестър Юнайтед победи Партизан за място на 1/16-финалите

Манчестър Юнайтед победи Партизан с 3:0 на „Олд Трафорд“ в двубой от група L на Лига Европа. С постигната победа „червените дяволи“ си осигуриха участие на 1/16-финалите на турнира. Единствената въпросителна пред футболистите, ръководени от Оле Гунар Солкскяер, е дали ще завършат на първото или на второто място в група.

За Юнайтед точни бяха Мейсън Грийнууд, Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд.

В момента англичаните са първи с 10 точки, на 2 пред втория АЗ Алкмаар, който разгроми Астана с 5:0 малко по-рано през деня.

Мачът в Манчестър бе изцяло под контрола на домакините. Още преди да изтекат 10 минути игра Маркъс Рашфорд направи два пропуска от чисти голови положения. В 22-ата минута логичното се случи и Манчестър Юнайтед поведе с 1:0. Рашфорд проби и със страхотен пас намери в наказателното поле Мейсън Грийнууд. 18-годишният си спря топката и завърши, за да даде равен аванс на своя тим.

В 33-ата минута Антони Марсиал удвои преднината на „червените дяволи“.  Той се възползва от груба грешка при изнасянето на топката, успя да отнеме и да се изплъзне от отбраната. Излязъл очи в очи с вратаря на гостите, Марсиал пусна топката покрай него и тя се оплете в мрежата за 2:0.

До почивката „червените дяволи“ можеха да поведат с още по-изразителна голова разлика, но ударът на Антони Марсиал не намери очертанията, а този на Рашфорд бе право в ръцете на вратаря Стойкович.

В самото начало на втората част Манчестър Юнайтед все пак поведоха с три гола. Автор на попадението бе Маркъс Рашфорд. Ашли Йънг отигра с едно докосване дълъг пас, намери 22-годишния английски национал, който веднага стреля за 3:0.

След третото попадения във вратата на гостите „червените дяволи“ намалиха оборотите и по-скоро доиграха мача. Като изключим една страхотна намеса на Владимир Стойкович след удар на Рашфорд, сериозни опасности пред двете врати липсваха.