Манчестър Юнайтед се върна на победния път

Милен Костов Милен Костов

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 3:1 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Точни за “червените дяволи” бяха Андреас Перейра и Маркъс Рашфорд. Дави Прьопер от Брайтън си отбеляза автогол, а Люис Дънк вкара почетното попадение за “чайките”.

Домакините започнаха срещата по-силно и поведоха в 17-та минута. Антони Марсиал подаде към Перейра, който стреля и с помощта на коварен рикошет топката се оплете в мрежата. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер бяха в подем и удвоиха преднината си едва две минути по-късно. Фред центрира топката остро в наказателното поле от пряк свободен удар. Хари Магуайър спечели въздушната битка и топката попадна в краката му. Нито един от футболистите не бе ориентиран, а Матю Райън излезе, за да пресече топката. Играчи и от двата отбора се втурнаха към топката, но тя незнайно как попадна във вратата. По-късно стана ясно, че Прьопер си е отбелязал автогол. Ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, но не бе видяно нищо нередно и голът бе зачетен.

През второто полувреме ВАР отново съдейства на Джонатан Мос при спорно влизане на Брендън Уилямс, но играчът получи само жълт картон. Брайтън заигра по-добре и намали преднината на Юнайтед. Люис Дънк бе точен с глава, след като засече центриране на Прьопер от корнер. В ответната атака обаче домакините върнаха преднината си от две попадения. Фред изведе Марсиал сам срещу вратаря, но французинът бързо бе настигнат от Шейн Дъфи. Нападателят върна топката към Рашфорд, който безпощадно вкара с помощта на напречната греда. До края на срещата Рашфорд, Брендън Уилямс и Даниел Джеймс имаха добри положения да затворят срещата, но спасявания на Райън оставиха резултата непроменен.

Манчестър Юнайтед се изкачи до седмата позиция с актив от 16 точки. Брайтън се смъкна до 11-то място с точка по-малко.

В другата среща от 16:00 часа Уулвърхемптън победи Астън Вила с 2:1. Точни за победителите бяха Рубен Невеш и Раул Хименес, а Трезеге се разписа за “виланите”.