Барселона има нужда от нови играчи, но няма да привлече никого през зимния трансферен прозорец, пише "Marca". Каталунският клуб има голям брой играчи в списъка, които искаше да привлече и разчиташе на тях, но някои от тях си намериха нови клубове, а за останалите Барселона просто няма пари.

„Барса се раздели с Мемфис Депай и Жерар Пике, като те освободиха между 15 и 20 милиона евро в бюджета. Това обаче не е достатъчно, за да може клубът да доведе някого в рамките на финансовия феърплей, така че няма да има нови подсилвания на “Камп Ноу” тази зима“, пише „Marca“ и продължава:

„Барса се опита по всякакъв начин да привлече някои играчи, но не се получи. Шави беше много запален по Марсело Брозович, но играчът и неговият пакет от заплати бяха твърде скъпи, така че сделката пропадна. Нападателят Гонсало Гедеш искаше да отиде в Барселона, но избра Бенфика, защото не беше сигурен какво ще се случи с неговото развитие в Барса.“

Спортният директор Матеу Алемани вече няма да прави комбинации за привличане на нови играчи до края на зимния трансферен прозорец. "Marca" твърди, че приоритет на Барселона са нови договори за ключови играчи в бъдеще, а именно Гави, Балде, Араухо и Иняки Пеня.

Пике официално разтрогна с Барселона и направи голям жест към клуба

Френска комбинация прати Барселона напред срещу 10 от Сосиедад (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS