Марек спечели с 2:0 срещу Черноморец Бургас на стадион „Лазур“ в сблъсъка между новаците на старта на новия сезон във Втора лига.

Димитър Бербатов, Димитър Димитров – Херо, Милен Георгиев, Малин Орачев и Диян Петков присъстваха на мача.

Тодор Чаворски можеше да изведе отбора на Черноморец напред в резултата в 24-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Марек поведе с 1:0 в 27-ата минута, когато Любомиров изведе Христо Каймакански сам срещу вратаря на Черноморец, а нападателят прати топката под плонжа на вратаря Димитър Тодоров.

Шест минути по-късно Любомир Костов стреля, но Димитър Тодоров спаси.

В 44-ата минута Даниел Гогов отправи много хубав удар от разстояние, след което вратарят Димитър Тодоров докосна топката и тя след това срещна напречната греда на вратата на Черноморец.

Марек удвои своята преднина в 45-ата минута, когато Даниел Гогов от фал вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Димитър Тодоров.

В 48-ата минута Тодор Чаворски центрира от фал в наказателното поле на Марек, където Даниел Иванов стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Андон Гущеров отправи много опасен удар в 59-ата минута, но Тодоров спаси.

В 80-ата минута нападателят на гостите Андон Гущеров излезе очи в очи с вратаря Димитър Тодоров. Голмайсторът на Втора лига от преди няколко сезон обаче не успя да обработи бързо топката и тя му бе избита от защитник на Черноморец.

Андон Гущеров стреля опасно в 87-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Тодоров.

Черноморец Бургас е домакин на Бдин Видин, а Марек посреща Монтана във втория кръг на Втора лига.