Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе разгроми лидера в турската Първа Лига Еюпспор с 5:1 в мач от 16-ия кръг на шампионата. Така „Гьоз Гьоз“ събра 32 точки, вече на 7 от първото място.

Отборът на Мъри започна отлично срещата и вкара два бързи гола. Кенет Обина Мама бе точен в четвъртата минута след асистенция на Билал Месауди. Шест минути след това Мама върна жеста на Билал, който покачи на 2:0, но в 26-ата минута се контузи.

В последната минута от редовното време Еюпспор се върна в срещата. Джанер Еркин намери Ахмед Кутуджу, който прати топката в мрежата на Матеус Лис – 2:1.

Кенет Обина Мама продължи силното си представяне през втората част и в 54-ата минута спечели дузпа, която бе реализирана от Ялчън Каян. Четвърт час по-късно Ахмед Илдъз оползотвори асистенция на Давид Тиянич за 4:1. Илдъз оформи крайното 5:1 от дузпа в 88-ата минута.

Това бе пета победа в пет мача за Гьозтепе, откакто Станимир Стоилов пое отбора. Еюпспор е първият тим, който отбелязва гол във вратата на отбора на Мъри. Головата разлика от петте двубоя е 16:1 в полза на Гьозтепе.

Петев и Университатя Крайова зациклиха в първенството (ВИДЕО)