Марица Пловдив стартира защитата си на титлата от НВЛ с чиста победа 3:0 гейма (25:9, 25:13, 25:10) срещу символичния домакин в срещата Перун (Варна). Въпреки че начело на тима вече не е Иван Петков, който по настояване на федерацията по волейбол напусна поста, за да може да се отдаде изцяло върху женския национален отбор на България, волейболистките на Марица надиграха своя противник за 55 минути игра в зала „Багира“, Казанлък.

Ексклузивно в dsport.bg: БФВолейбол с кардинално действие за национален треньор

Най-резултатна в срещата бе Добрина Христоскова, която направи 13 точки, с 11 се отчете Дженифър Крос, докато именичката Дима Ушева реализира 7.

За отбора на Марица предстои ново гостуване в Казанлък. То ще се проведе в петък в същата зала „Багира“. Съперник на шампионките ще бъде Казанлък Волей.