Марица Пловдив победи Локомотив Пловдив с 2:0 у дома на стадион „Марица“ в градско дерби с приятелски характер. „Пиратите“ поведоха в края на първата част с автогол на Мартин Паскалев, а в началото на втората част Станислав Маламов отбеляза втори гол за домакините.

В четвъртата минута се стигна до първото положение на сметката на „смърфовете“. След разбъркване в наказателното поле на Марица най-съобразителен се оказа Мартин Райнов, за да нанесе удар от близка дистанция, но право в ръцете на Петър Начев.

Четвърт час след началото на срещата Бабакар Дион нанесе коварен удар, който рикошира в бранител на Марица, а Начев изби в корнер. При центрирането от ъгловия удар Хорхе Сегура нанесе удар, но отново стражът на Марица се справи.

В 40-ата минута Марица Пловдив излезе напред в резултата. Мартин Райнов сгреши при изнасянето на топката в средата на терена и домакините се впуснаха в контраатгака, Веселин Парчев напредна по крилото и центрира, а Мартин Паскалев си вкара автогол, опитвайки да изчисти топката.

Минута след това Евандро изведе Владимир Медвед сам срещу вратаря, но новото попълнение на „смърфовете“ не успя да вкара.

Няколко секунди след началото на второто полувреме Марица Пловдив реализира второ попадение. Тодор Павлов допусна грешка при изнасянето, а „пиратите“ си взаимодействаха добре, на върха на нападението се озова Станислав Маламов, който от близка дистанция отбеляза.

Темпото на игра постепенно спадна. В 72-рата минута Тодор Павлов пробва късмета си със силен шут от дистанция, но Илия Николов предотврати опасността.

Марица: 33. Петър Начев, 28. Свилен Щерев, 5. Димитър Аврамов, 4. Атанас Ташолов, 23. Соломон Джеймс, 15. Християн Димитров, 29. Янко Ангелов, 21. Станислав Маламов, 18. Георги Трифонов, 17. Валери Домовчийски (К), 10. Веселин Марчев

Резерви: 13. Милен Танчев, 77. Стефан Попов, 70. Божидар Шехов, 24. Дейвид Ифеани, 90. Симеон Сираков, 8. Димо Бакалов, 86. Илия Николов, 30. Наско Христев, 19. Мартин Газиев, 14. Теодор Андреев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 19. Владимир Медвед, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 3. Мичи Нтело, 13. Тони Лесов, 99. Иван Узунов, 33. Станимир Празов, 2. Васил Църцев, 18. Божидар Костадинов