Марица Пловдив постигна победа в първата си контрола, след като се наложи като гост над Саяна Хасково с 2:0 на стадион в парк „Ямача“.

Двубоят в Хасково за Марица пропуснаха капитанът Валери Домовчийски, както и Стефан Попов и Илиян Йорданов, като и тримата са болни. Олджай Алиев е контузен и също не взе участие в мача. Новите попълнения Янко Ангелов и Димо Бакалов започнаха като титуляри.

Марица имаше игрово предимство през голяма част от времето и “жълто-сините” откриха резултата в 15-та минута с гол на Веселин Марчев. Свилен Щерев отне една топка, последва взаимодействие между Георги Трифонов и Веселин Марчев, след което голмайсторът на пловдивчани насочи топката в ъгъла с удар от границата на наказателното поле. Домакините удариха греда след добър удар.

Веселин Марчев можеше да отбележи за втори път през първото полувреме, след като насочи добре с глава, но вратарят спаси.

През второто полувреме голови положения не липсваха. Илия Николов спаси трудна топка след връщане от страна на Димо Бакалов.

След хубава атака Станислав Маламов извади отлично топката на Ифеани Дейвид, който от няколко метра пропусна.

Вратарят на домакините спаси два хубави удара на Маламов.

Домакините пък на два пъти имаха претенции за дузпи.  Първия път Христиан Димитров изби със шпагат топката от играч на Саяна, а при втория хасковски футболист падна в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

В 83-та минута Веселин Марчев проби отдясно, навлезе в наказателното поле и с прекрасен пас намери Станислав Маламов на втора греда, който с лекота отбеляза за 2:0 в опразнената врата.

Следващата контрола на Марица е на 19 януари срещу Ботев на базата в квартал Коматево.

Следващата проверка за Саяна Хасково пък е на 20 януари, когато „червено-белите“ ще премерят сили с Левски Карлово.