Марица Пловдив приключи с поражение участието си в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени. В последната си среща от група "Е" българският първенец загуби с 0:3 (18:25, 10:25, 24:26) гостуването си срещу Търговище.

Пловдивчанки поведоха с 8:6 в самото начало на мача, но румънките направиха обрат до 20:15, като разликата се оказа непреодолима за Марица и домакините взеха аванс при 25:18.

Във втората част превъзходството на Търговище беше изключително голямо и резултатът премина през 10:4 и 18:7, а Марица успя да спечели едва 10 точки.

Възпитаничките на Борислав Крачанов водеха с 12:7 в третия гейм, но не успя да се възползва от доброто начало и в крайна сметка отстъпи при драматично 24:26 след близо един час игра.

Марица допусна 6 поражения в група "А" на престижния турнир, като не можа да спечели нито гейм в двубоите си.

Серията на Марица от 145 победи, която ще остане в историята

ЦСКА наруши 8-годишната абсолютна хегемония на Марица в НВЛ

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS