Маркес с първа световна титла в Moto2

Алекс Маркес с Kalex си осигури първа световна титла в кариерата си в клас Moto2 на Световния шампионат по мотоциклетизъм. 23-годишният испанец завърши втори в предпоследния кръг от сезона за Гран При на Малайзия. Той вече е недостижим на върха в генералното класиране преди последния старт в кампанията във Валенсия след две седмици.

Брад Байндър от ЮАР с КТМ беше най-бърз на пистата в Сепанг с 38:07.843 минути, записвайки втори пореден и общо четвърти успех през 2019 година. Той изпревари Маркес със 758 хилядни от секундата, а трети финишира Томас Люти (Швейцария) с Kalex на 2.683 секунди.

Алекс Маркес събра 262 точки. Втори е Байндър с 234 и Люти с 230 т.