Мароко спечели бронзовия медал в мъжкия футболен турнир на Олимпийските игри в Париж след разгром и победа с 6:0 срещу Египет в мача за третото място. Това е най-големият успех в двубой за медал в мъжкия олимпийски футбол от 1928 г. насам.

На полувремето "лъвовете на Атлас" водеха с 2:0 след попадения на Абде и Суфиан Рахими в рамките на три минути.

В 51-ата минута Билал Ел Ханус вкара третия гол, който реши изхода на срещата. Той бе точен с изстрел от границата на наказателното поле. След това мароканците започнаха да се забавляват.

13 минути по-късно Рахими отбеляза второто си попадение в мача, а в 73-ата Акрам Накаш вкара още един гол за Мароко.

Крайният резултат бе оформен от капитана Ашраф Хакими в 87-ата минута, като той изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар.

Суфиан Рахими завърши турнира с 8 гола, като реализира във всеки един двубой.