Марсилия удари Монако в мач със 7 гола

Олимпик Марсилия победи Монако с 4:3 в дербито на 5-ия кръг на френската Лига 1. В герой за гостите се превърна Дарио Бенедето, който реализира две попадения във вратата на "монегаските".

Монако поведе с 2:0 още до 26-ата минута с голове на Бен Ядер. Олимпик обаче успя да изравни, след като Дарио Бенедето и Валер Жермен успяха да реализират по едно попадение до края на първото полувреме.

След почивката Дмитри Пайе направи резултата 3:2 за гостите от Марсилия в 61-ата минута, преди в 66-ата Дарио Бенедето да се разпише за втори път в срещата. Четвърт част преди последния съдийски сигнал Кейта Балде отбеляза за Монако, но силите на играчите на тима от Княжеството не стигнаха за нищо повече.