Най-добрият български мотоциклетен състезател – Мартин Чой, започва сезон 2025 г. с високи амбиции и очаквания за предстоящите надпревари, част от които е и легендарното състезание „24 часа на Льо Ман“.
Това заяви самият Чой по време на пресконференцията, посветена на партньорството му с ЕКО България, която продължава вече 15 години. ЕКО България продължава да е генерален спонсор на най-успешния български мотоциклетист, който е вече 28-а година професионален състезател на писта.
Чой се подготвя за девето участие в състезанието за издръжливост „24 часа на Льо Ман“. Легендарното състезание ще се проведе в периода 19-20 април, а тестовете стартират в края на март.
През новия сезон Чой ще се състезава за отбора на „Team Racing 85“, където отново ще бъде съотборник с Кристиан Наполи.
В плановете на Мартин Чой за 2025 г. са участие във всички кръгове от Световния шампионат за издръжливост, както и състезанията от Националното първенство и Източноевропейския шампионат.
Повече за плановете, целите и амбициите на Мартин Чой в партньорство с ЕКО България, вижте във видеото към статията.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS