Мартин Камбуров донесе втора победа за Берое в контролите

Берое се наложи с минималното 1:0 в контролата срещу румънския Сепси, която се игра на футболния комплекс „Суси“. Победният гол за старозагорци реализира Мартин Камбуров от дузпа в края на първото полувреме. Пълни 90 минути за отбора на Димитър Димитров изигра новото попълнение Алиун Фол. За Сепси Радослав Димитров започна като титуляр и бе сменен около 60-ата минута, а бившият играч на Берое Стефан Велев се появи в игра през второто полувреме.

Млад нападател носи успех на Берое срещу Ботошани

Берое създаде първата опасност в мача в 8-ата минута, когато Алиун Фол открадна топката и веднага подаде към Мартин Камбуров, който бе изведен сам срещу вратаря на Сепси, но Роланд Никжули спаси. След това Камбуров стигна първи до избитата топка и подаде към Фол. Сенегалският нападател стреля, но ударът му бе отразен от Роланд Никжули. Капитанът на Сепси Габриел Вашвари отправи удар от границата на наказателното поле на Берое в 16-ата минута, но право в ръцете на Душан Перниш. Три минути по-късно Вашвари отново тества Перниш, но вратарят на Берое успя да боксира топката. Тя попадна на крака на Андрежли-Петер Гал, но ударът му бе много неточен. Румен Бриджидо получи много добър извеждащ пас в наказателното поле на Сепси в 22-ата минута и стреля, но Никжули успя да спаси, а след това Александър Цветков не успя да вкара при добавката.
В 28-ата минута се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на Берое, Габриел Вашвари стреля, след което топката срещна левия страничен стълб на вратата на Душан Перниш. Душан Перниш се наложи да се намесва в 31-ата минута, когато с чудесен рефлекс успя да избие удара на Гал.

Берое организира много добра атака в 42-ата минута. Гаюс Макута подаде към Рубен Бриджидо, който стреля, но ударът му бе блокиран. Отскочилата топка попадна в Педро Еуженио, който центрира към Мартин Камбуров, а централният нападател на Берое бе избутан от защитник на Сепси и съдията свири дузпа за старозагорци. Мартин Камбуров реализира отсъдената дузпа в 43-ата минута, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Сепси и Берое поведе с 1:0.

Яя Меледже допусна груба грешка в 48-ата минута, което позволи на Мариус Стефънческу да стреля, но Иван Гошев успя да спаси, а след това Виктор Генев доизби топката от голлинията с глава. Алиун Фол отправи опасен удар в 60-ата минута, но вратарят на Сепси успя да се намеси решаващо и да избие в корнер. В 75-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Сепси, при което Георги Ангелов бе най-близо до топката, но не успя да нанесе завършващ удар. Берое пропусна страхотна възможност в 80-ата минута. Старозагорци имаха чудесна перспектива за контраатака, тъй като Иван Минчев и Педро Еуженио бяха срещу един футболист на румънския отбор. Минчев обаче задържа излишно дълго време топката, вместо да изведе веднага Педро Еуженио сам срещу вратаря на Сепси и възможностите за контраатака пропаднаха. Джордже Драгомир отправи удар от разстояние в 83-ата минута, но Иван Гошев внимаваше и спаси. В заключителните секунди на мача Иван Гошев направи решаващо спасяване, отразявайки опасен удар отблизо на Хрвойе Баришич. Последната опасност в мача бе пред вратата на Сепси. Алиун Фол отново бе близо до това да се разпише, но ударът му бе отразен от стража на румънския отбор.

Така Берое записа втора победа в контролите от лагера в Турция, а следващата проверка е на 24 януари срещу Лехия Гданск.

Берое: 12. Душан Перниш (46′- Иван Гошев), 2. Милен Желев, 99. Теди Мезаг (46′- 27. Георги Ангелов), 5. Ахмед Туба, 7. Крум Стоянов (46′ – 26. Виктор Генев) -  28. Рубен Бриджидо (46′- 13. Никола Маринов), 6. Александър Цветков (46′- 14. Яя Меледже),  15. Гаюс Макута (46′-  71. Иван Минчев),  21. Педро Еуженио - 9. Мартин Камбуров (46′- 16. Мартин Маринов), Алиун Фол

Сепси: Роланд Никжули – Рашид Буена, Роналдо Деакону, Радослав Димитров, Джордже Драгомир, Андрежли-Петер Гал, Даниел Целеа, Павол Сафранко, Флорин Стефан, Мариус Стефънческу, Габриел Вашвари