Българският национал Мартин Минчев започна като титуляр при изключително важната победа на своя Чайкур Ризеспор с 1:0 в домакинството на Самсунспор от 8-ия кръг на турската Сюпер лига.

По този начин тимът от град Ризе се завърна на победния път и събра 14 точки в актива си, с което се изкачи до 4-ото място във временното класиране, където Самсунспор е последен с едва точка в актива си.

Минчев започна от първата минута и остана на терена до 72-ата, когато бе заменен от Адолфо Гаич. Ризеспор трябваше да играе почти цял мач, тъй като Митхал Пала бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение още в 13-ата минута.

Въпреки това, новакът в турския елит стигна до победно попадение, което бе дело на Бенхур Кесер в 80-ата минута от срещата.