Пари Сен Жермен, който бе отстранен през седмицата от Байерн Мюнхен в Шампионска лига, се наложи над Брест с 2:1 като гост в двубой от 27-ия кръг на френската Лига 1. Карлос Солер даде аванс на парижани в 37-ата минута, а шест минути по-късно Франк Онора възстанови паритета. Килиан Мбапе донесе победата за ПСЖ с гол в добавеното време на срещата.

След този успех парижани остават на върха в Лига 1 с актив от 66 точки и вече е на 11 от втория – Олимпик Марсилия, докато Брест е на 15-о място с 23 точки в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на парижани. В 11-ата минута Карлос Солер се възползва от рикошет в наказателното поле на Берст и шутира, но ударът му намери десния страничен стълб на вратата, пазена от Марко Бизот.

След многоходово нападение от страна на ПСЖ в 37-ата минута Килиан Мбапе отправи изстрел от средна дистанция, който бе отразен от Бизот. Карлос Солер обаче се оказа по-съобразителен от бранителите на Брест и с удар от воле прати топката в мрежата.

Само шест минути по-късно обаче Брест отговори на предизвикателството на парижани. След контраатака Ромен дел Кастийо изведе Франк Онора, който напредна с топката в крака, справи се със Серхио Рамос и Тимотее Пембеле и шутира, за да изравни резултата.

В първите минути на второто полувреме ПСЖ отново бе по-активният от двата отбора. В 55-ата минута Лионел Меси центрира опасно в наказателното поле на Брест, а топката прелетя опасно покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Марко Бизот.

Меси изведе Килиан Мбапе на чиста позиция в 62-рата минута. Французинът шутира технично с едно докосване, опитвайки се да прехвърли Бизот, но не намери целта.

В първата минута на добавеното време на контраатака Лионел Меси изведе Килиан Мбапе, който излезе сам срещу Марко Бизот. Голямата звезда на ПСЖ преодоля стража на домакините и реализира.