Арсенал победи Цюрих като гост с 2:1 в мач от група „А“ на Лига Европа. Дебют за „артилеристите“ направи 19-годишният защитник Маркиньос, който успя да се разпише след 16 минути игра. Другият гол за гостите бе дело на Еди Нкетия. Единственото попадение за швейцарския тим отбеляза Мирлинд Крьезиу от дузпа.

След центриране в наказателното поле в 16-ата минута, Маркиньос засече топката и я прати в горния ляв ъгъл, за да даде аванс на Арсенал.

Една минута преди края на редовното време Фидан Алити навлезе в наказателното поле и бе спънат от футболист на Арсенал. Съдията Мохамед Ал-Хаким първоначално не отсъди дузпа, но след кратка консултация с VAR, промени своето решение.

Зад топката застана Мирлинд Крьезиу, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата и изравни резултата – 1:1.

Преди началото на второто полувреме двата отбора запазиха минута мълчание в памет на кралица Елизабет II.

Габриел Мартинели шутира към вратата на Цюрих в 47-ата минута след центриране, но неговият удар бе изваден от голлинията от противников играч.

След центриране в 62-ата минута Еди Нкетия се извиси над всички и върна преднината на Арсенал.

Следващата седмица Арсенал приема ПСВ Айндховен, докато Цюрих ще гостува в Норвегия на Будьо/Глимт.