В може би най-интересния мач от първия кръг на Australian Open при мъжете Даниил Медведев победи в четири сета Франсис Тиафо – 6:3, 4:6, 6:4, 6:2.
Руснакът е считан от много специалисти за реалния претендент, който да наруши доминацията на големите трима, а още на старта имаше тежко предизвикателство в лицето на Тиафо.
Американецът бе четвъртфиналист от 2019-а и след загубата ще допусна сериозен спад в ранглистата. Двубоят предложи необичайно много пробиви като Медведев постигна 9 и на свой ред допусна пет.
Във втори кръг световният №4 би трябвало да има по-лесна задача срещу квалификанта Педро Мартинес, който победи в три сета Доминик Кьопфер.
С победа в три сета стартира Ник Кириос, който в отсъствието на Алекс де Минор е най-високо ранкираният австралиец в схемата. На „Мелбърн Арена“ Кириос победи Лоренцо Сонего с 6:2, 7:6(3), 7:6(1).
С победа в три сета стартира и Александър Зверев, за когото това не е толкова обичайно в турнирите от Големия шлем. Германецът имаше своите слаби моменти, но в крайна сметка преодоля Марко Чекинато след 6:4, 7:6(4), 6:3.
Напред продължи и още един австралиец – Алексей Попирин, който водеше с 6:7(5), 6:2, 6:1 на Жо-Вилфрид Цонга, когато французинът се отказа заради контузия.
Най-голямата изненада при мъжете във втория ден на надпреварата бе отпадането на канадския талант Феликс Оже-Алиасим, който преклони глава пред едно позабравено име – Ернест Гулбис, който мина през квалификациите. Успехът за латвиеца дойде в четири сета – 7:5, 4:6, 7:6(4), 6:4.
Рафа Надал с лесна победа, Фонини сътвори обрат
В други интересни мачове от деня:
Фабио Фонини – Райли Опелка 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(5)
Роберто Баутиста Агут – Фелисиано Лопес 6:2, 6:2, 7:5
Доминик Тийм – Адриан Манарино 6:3, 7:5, 6:2
Стан Вавринка – Дамир Джумхур 7:5, 6:7(4), 6:4, 6:4
Гаел Монфис – Йен Ксун Лу 6:1, 6:4, 6:2
Давид Гофен – Жереми Шарди 6:4, 6:3, 6:1
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS