Легендата на Лос Анджелис Лейкърс и участник в „Залата на славата“ на Националната баскетболна асоциация – Меджик Джонсън е орисан да бъде победил. Бившият баскетболист може да се похвали с шампионската титла на три различна спорта – баскетбол, футбол и бейзбол.

206-сантиметровият гард е ставал шампион пет пъти на НБА с тима Лос Анджелис Лейкърс през 1980, 1982, 1985, 1987 и 1988 година като играч. Освен това Меджик Джонсън е олимпийски шампион от 1992 година в Барселона.

Той е съсобственик в бейзболния ЛА Доджърс, както и във футболния ФК Лос Анджелис. Джонсън е вдигал трофея като такъв в бейзболния шампионат през 2020 година с Лос Анджелис Доджърс. През тази година той успя да триумфира и с трофея от МЛС, след ФКЛА стана шампион, но, разбира се, като съсобственик на клуба.

Баскетболистът, който ще спечели от продажбата на Ливърпул

Кеч звезда посети Локо Пд – Лудогорец

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS