Мениджърите във Висшата лига се обединиха около това, че е безумно да има толкова много мачове през по-малко от 48 часа на фона на Омикрон и разразилия се бум на заразени с коронавирус през последните дни.
Мениджърите на Челси и Норич Томас Тухел и Дийн Смит разкритикуваха решението на Висшата лига да продължи с натъпкания график на мачовете, въпреки избухването на Омикрон, описвайки натиска върху играчите като „лудост“.
Три от срещите на Боксинг Дей бяха отложени в резултата на недостиг на играчи, докато клубовете дадоха рекордните 90 положителни теста за коронавирус през миналата седмица.
Лигата обаче изключи възможността за прекъсване на сезона след среща с мениджърите.
Дийн Смит, който съобщи за нови случаи на COVID-19 в състава на Норич преди домакинския мач срещу Арсенал каза: „Празничната програма обикновено е трудна, но в момента е почти невъзможно играчите да вземат участие в два мача за 48 часа. Не знам как ще го направим. Трябваше да се придвижим напред през рехабилитация и част от футболистите са изключително изтощени от коронавируса, който изкараха. Ще видим как ще се справим. Лудост е, че трябва да играем два мача за 48 часа.“
Смит призна, че кризата с COVID-19 го е накарала да постави здравето на играчите на първо място.
Пътуването на Норич до Уест Хем миналия уикенд беше отложено поради заболяване и контузии на много играчи, но Смит разкри, че съжалява, че още домакинството на Астън Вила не е било отменено.
„Сега сме в опасна ситуация, в която рискуваме здравето на играчите. Срщеу Вила имахме играч, който изигра 90 минути на терена с температура 38,4 градуса, което не е правилно“, каза той.
Томас Тухел подкрепи призива на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник за връщането на пет смени в един мач.
„Настоявам за въвеждането на пет смени в един мач, защото само по този начин може да бъдат защитени футболистите през трудния период, през който минаваме с COVID. Ситуацията е много сериозна, много взискателна и много предизвикателна. За здравето на играчите, ако решим да продължим да играем, трябва да имаме поне пет смени“, каза Тухел.
„Ние не сме само футболисти итреньори, ние също сме бащи и членове на семействата си, така че също сме загрижени и имаме съмнения и страхове в несигурната ситуация, което не е хубаво“, добави той.
Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте заяви, че се чувства така, сякаш срещата с мениджърите на останалите клубове и Висшата лига е била загуба на време. Доброто състояние на играчите и натоварената програма бяха най-големите притеснения сред повечето мениджъри, които присъстваха на специалната среща с Лигата в четвъртък.
Запитан как се чувства, треньорът на Тотнъм каза: „Ако трябва да бъда честен, това беше среща, на която просто се опитахме да говорим. Някои пък попитаха за решения“.
"Мисля, че беше загуба на време. Когато имаш стена пред себе си, можеш да питаш и да говориш каквото си поискаш, всяко едно решение вече беше взето", заяви италианският специалист пред SkySports.
Конте също така потвърди, че всички играчи, които не са били на разположение поради скорошно избухване на COVD-19 в отбора, се завръщат преди домакинството на Кристъл Палас на Боксинг дей.
Мениджърът на Кристъл Палас Патрик Виейра призова за по-добра комуникация с властите. „Играчите искат да имат правилна комуникация с властите. Те искат открито да изразят себе си какво чувстват, каква е ситуацията и как живеят в тази ситуация. В момента имам чувството, че няма никой от другата страна, който наистина да вземе предвид как те виждат нещата и как се чувстват.“
Мениджърът на Лестър Брендън Роджърс добави своя глас към нарастващата загриженост относно тазгодишния празничен график и настоя, че той не е добър за играчите.
„Всеки треньор или мениджър в този период е особено зает, дори когато имаме пълен състав. Но да играе с Манчестър Сити в неделя, да играеш отново с Ливърпул във вторник, не е добре за футболистите, за тяхното здраве и благополучие“, каза Роджърс.
Висшата лига изпълни желанието на Евертън и отложи мача му с Бърнли
Отложиха два мача от програмата на Boxing day
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

